mapa fot. Sławomir Dadas GNU GP License

Mapa atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy

Korki są zmorą mieszkańców Warszawy – niezależnie od tego czy poruszają się po stołecznych ulicach samochodami czy autobusami komunikacji miejskiej.

Właściwie tylko ci korzystający z metra i tramwajów mogą w miarę pewnie oszacować czas swojej podróży, o ile oczywiście nie zdarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja. Najlepiej więc jest mieszkać blisko miejsca pracy, a jeśli nie mamy tyle szczęścia – mieć przynajmniej precyzyjną informację  ile czasu zajmuje dojazd. Sławomir Dadas z Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych OPI PIB podjął próbę ułatwienia życia warszawiakom opracowując mapę atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy.

Mapa jest rysowana w czasie rzeczywistym na podstawie grafu połączeń między przystankami, który bazuje na danych udostępnionych przez warszawski ZTM. Wystarczy wyznaczyć punkt startowy i można bardzo szybko jeżdżąc kursorem po mapie zobaczyć ile czasu zajmie nam dojazd stołeczną komunikacją miejską z wyznaczonego miejsca do innego dowolnego miejsca w Warszawie. Mapa ma dwa podstawowe kolory: czerwony i niebieski. Im bardziej czerwono, tym dłuższa będzie podróż komunikacją miejską, a im jaśniejszy odcień niebieskiego, tym szybciej pokonamy dystans.

Więcej informacji: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,interaktywna-mapa-pokaze-jak-szybko-dojedziesz-do-celu,232603.html#!prettyPhoto.