IMG_2264

Skaner naczyń krwionośnych z nagrodą Inventorum

24 maja 2017 r. nasi przedstawiciele wzięli udział w IV Targach Projektów Akademickich organizowanych na Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Zaprezentowaliśmy platformę Inventorum oraz przeprowadziliśmy konkurs na projekt studencki z największym potencjałem do wdrożenia.

Targi Projektów Akademickich to wydarzenie stworzone dla studentów, którzy realizują innowacyjne projekty. Organizowane są przez organizację studencką EESTEC działającą na AGH. Targi mają pomóc młodym wynalazcom nawiązać kontakty z przedstawicielami biznesu i przemysłu, a przedsiębiorcom umożliwiają spotkanie zdolnych, kreatywnych i pracowitych studentów, którzy mogą wkrótce zostać ich partnerami biznesowymi lub pracownikami. Cele Targów są spójne z celami platformy Inventorum, która powstała i jest administrowana w naszym Instytucie.

W ramach Targów odbył się konkurs na najlepszy i najbardziej innowacyjny projekt prowadzony przez wystawców indywidualnych oraz koła naukowe. Naszym celem było dokonanie oceny projektów pod kątem potencjału do wdrożenia. Nagrodziliśmy skaner naczyń krwionośnych do nowoczesnych zastosowań autoryzacji biometrycznej. Projekt, realizowany przez Macieja Stanucha z AGH, pozwala rozpoznawać osoby na podstawie profilu naczyń krwionośnych dłoni, który jest unikalny dla każdego z nas. W przeciwieństwie do metody zbierania odcisków palców, sposób ten jest bezdotykowy i bezpieczny, ponieważ opiera się wszelkim znanym metodom oszustw i nadużyć. System może znaleźć zastosowanie m.in. w procesach zwiększających bezpieczeństwo danych cyfrowych, odpraw paszportowych, w systemach zabezpieczeń w inteligentnych budynkach a także przy niektórych zabiegach medycznych, zwłaszcza tych wykonywanych na niemowlętach i małych dzieciach.

Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 28 projektów. Wśród nich znalazły się: system wprowadzania tekstu za pomocą fal mózgowych dla osób sparaliżowanych, dron wzorowany na samolocie wojskowym Bell-Boeing V-22 z możliwością pionowego startu maszyny, łódź zasilana energią elektryczną, terenowy motocykl elektryczny i wiele innych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie http://eestec.agh.edu.pl/tpa/.

mapa fot. Sławomir Dadas GNU GP License

Mapa atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy

Korki są zmorą mieszkańców Warszawy – niezależnie od tego czy poruszają się po stołecznych ulicach samochodami czy autobusami komunikacji miejskiej.

Właściwie tylko ci korzystający z metra i tramwajów mogą w miarę pewnie oszacować czas swojej podróży, o ile oczywiście nie zdarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja. Najlepiej więc jest mieszkać blisko miejsca pracy, a jeśli nie mamy tyle szczęścia – mieć przynajmniej precyzyjną informację  ile czasu zajmuje dojazd. Sławomir Dadas z Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych OPI PIB podjął próbę ułatwienia życia warszawiakom opracowując mapę atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy.

Mapa jest rysowana w czasie rzeczywistym na podstawie grafu połączeń między przystankami, który bazuje na danych udostępnionych przez warszawski ZTM. Wystarczy wyznaczyć punkt startowy i można bardzo szybko jeżdżąc kursorem po mapie zobaczyć ile czasu zajmie nam dojazd stołeczną komunikacją miejską z wyznaczonego miejsca do innego dowolnego miejsca w Warszawie. Mapa ma dwa podstawowe kolory: czerwony i niebieski. Im bardziej czerwono, tym dłuższa będzie podróż komunikacją miejską, a im jaśniejszy odcień niebieskiego, tym szybciej pokonamy dystans.

Więcej informacji: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,interaktywna-mapa-pokaze-jak-szybko-dojedziesz-do-celu,232603.html#!prettyPhoto.

Życzenia świąteczne 2016

Pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, a także pozytywnej energii do realizacji nowych pomysłów w nadchodzącym 2017 roku życzy Zespół Inventorum.

Program akceleracyjny dla startupów i projektów naukowych

W imieniu naszego Partnera – Fundacji Startup Hub Poland serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w darmowym programie akceleracyjnym dla startupów i projektów naukowych Startup Hub Warsaw. Rekrutacja trwa do 24 lipca 2016 r. Zachęcamy do zgłoszenia się poprzez formularz www.startuphub.pl/apply

Najważniejsze informacje:

24 lipca – do tego dnia można uzupełniać informacje o projekcie,

3 sierpnia – wyłonienie 20 najlepszych projektów,

17 – 26 sierpnia – intensywne warsztaty i sesje z mentorami w Warszawie. Tematy dotyczą m.in.:

  •   modeli biznesowych,
  •   strategii marketingowej,
  •   planowania finansów i sprzedaży,
  •   przygotowania do inwestycji i pozyskiwania funduszy.

Spotkania odbywać się będą w najciekawszych warszawskich lokalizacjach (Ogrody BUW, Google Campus, Miasteczko Orange, siedziba Facebooka, Business Link i wiele innych).

27 sierpnia – 24 września – praca online z mentorami i dalszy rozwój projektu.

27 września – DemoDay: możliwość zaprezentowania projektu przed gronem przedstawicieli funduszy VC, mediów i środowiska naukowo-startupowego w Warszawie. Tego dnia wyłoniony zostanie najlepszy projekt, który otrzyma m.in. grant w wysokości 30 000 zł.

Wszyscy uczestnicy dostaną indywidualną strategię pozyskiwania grantów od firmy Abbeys, pakiet na monitorowanie marki w Internecie od Brand24, indywidualne konto na platformie B2B Interne.st i dedykowany boost promocyjny dla zwycięzców, wstęp do coworkingu Business Link na 2 miesiące, dostęp do sieci kontaktów Startup Hub Poland i inne przydatne nagrody od partnerów programu. [Wszystkie nagrody pod linkiem.]

Udział w programie jest pierwszym krokiem w stronę pozyskania inwestycji zalążkowej od współpracujących z nami funduszy VC o wartości nawet 1mln zł.

Facebook & Twitter Startup Hub Poland są pełne informacji więc zachęcamy do śledzenia najnowszych newsów!

 

Życzenia wielkanocne

Radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosennej energii i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań życzy Zespół Inventorum.

Współpraca z Fundacją Startup Hub Poland

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Startup Hub Poland w zakresie animacji i wsparcia polskiego oraz europejskiego środowiska innowacyjności, nauki i rozwoju zaawansowanych technologii. List intencyjny ws. współpracy w zakresie promocji polskiego ekosystemu naukowego oraz wsparcia innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych i naukowych podpisali dr Olaf Gajl oraz Maciej Sadowski.

Inventorum w Wojskowym Instytucie Medycznym

Dr Jarosław Protasiewicz zaprezentuje Inventorum w Wojskowym Instytucie Medycznym podczas V edycji „Tygodnia Nauki i Edukacji”, który odbędzie się w dniach 7-11 marca 2016 roku. Drugi dzień sesji będzie poświęcony komercjalizacji wyników badań naukowych. Punktem wyjścia w dyskusji będzie zasadnicze pytanie: Mam pomysł… I co dalej?

Wesołych Świąt

Pogodnych, pełnych pozytywnych emocji Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 życzy Zespół Inventorum

Inauguracja Inventorum

Weź udział w inauguracji pierwszej w Polsce inteligentnej platformy Inventorum, ułatwiającej współpracę naukowo-gospodarczą.

Data i miejsce
3 grudnia 2015 r.
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 57/59,
Aula Leona Koźmińskiego
godz. 11.00

Testy użyteczności systemu (IV faza)

Prowadzona jest ostania faza testów systemu. Zaproszone osoby oceniają nowy serwis informacyjny i ogólny odbiór systemu. Wyniki testów pozwolą ocenić czy prezentowane informacje są atrakcyjne i czytelne. Za testy odpowiada Laboratorium Interaktywnych Technologii OPI PIB.