Życzenia świąteczne 2016

Pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, a także pozytywnej energii do realizacji nowych pomysłów w nadchodzącym 2017 roku życzy Zespół Inventorum.

Program akceleracyjny dla startupów i projektów naukowych

W imieniu naszego Partnera – Fundacji Startup Hub Poland serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w darmowym programie akceleracyjnym dla startupów i projektów naukowych Startup Hub Warsaw. Rekrutacja trwa do 24 lipca 2016 r. Zachęcamy do zgłoszenia się poprzez formularz www.startuphub.pl/apply

Najważniejsze informacje:

24 lipca – do tego dnia można uzupełniać informacje o projekcie,

3 sierpnia – wyłonienie 20 najlepszych projektów,

17 – 26 sierpnia – intensywne warsztaty i sesje z mentorami w Warszawie. Tematy dotyczą m.in.:

  •   modeli biznesowych,
  •   strategii marketingowej,
  •   planowania finansów i sprzedaży,
  •   przygotowania do inwestycji i pozyskiwania funduszy.

Spotkania odbywać się będą w najciekawszych warszawskich lokalizacjach (Ogrody BUW, Google Campus, Miasteczko Orange, siedziba Facebooka, Business Link i wiele innych).

27 sierpnia – 24 września – praca online z mentorami i dalszy rozwój projektu.

27 września – DemoDay: możliwość zaprezentowania projektu przed gronem przedstawicieli funduszy VC, mediów i środowiska naukowo-startupowego w Warszawie. Tego dnia wyłoniony zostanie najlepszy projekt, który otrzyma m.in. grant w wysokości 30 000 zł.

Wszyscy uczestnicy dostaną indywidualną strategię pozyskiwania grantów od firmy Abbeys, pakiet na monitorowanie marki w Internecie od Brand24, indywidualne konto na platformie B2B Interne.st i dedykowany boost promocyjny dla zwycięzców, wstęp do coworkingu Business Link na 2 miesiące, dostęp do sieci kontaktów Startup Hub Poland i inne przydatne nagrody od partnerów programu. [Wszystkie nagrody pod linkiem.]

Udział w programie jest pierwszym krokiem w stronę pozyskania inwestycji zalążkowej od współpracujących z nami funduszy VC o wartości nawet 1mln zł.

Facebook & Twitter Startup Hub Poland są pełne informacji więc zachęcamy do śledzenia najnowszych newsów!

 

Życzenia wielkanocne

Radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosennej energii i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań życzy Zespół Inventorum.

Współpraca z Fundacją Startup Hub Poland

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Startup Hub Poland w zakresie animacji i wsparcia polskiego oraz europejskiego środowiska innowacyjności, nauki i rozwoju zaawansowanych technologii. List intencyjny ws. współpracy w zakresie promocji polskiego ekosystemu naukowego oraz wsparcia innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych i naukowych podpisali dr Olaf Gajl oraz Maciej Sadowski.

Inventorum w Wojskowym Instytucie Medycznym

Dr Jarosław Protasiewicz zaprezentuje Inventorum w Wojskowym Instytucie Medycznym podczas V edycji „Tygodnia Nauki i Edukacji”, który odbędzie się w dniach 7-11 marca 2016 roku. Drugi dzień sesji będzie poświęcony komercjalizacji wyników badań naukowych. Punktem wyjścia w dyskusji będzie zasadnicze pytanie: Mam pomysł… I co dalej?

Wesołych Świąt

Pogodnych, pełnych pozytywnych emocji Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 życzy Zespół Inventorum

Inauguracja Inventorum

Weź udział w inauguracji pierwszej w Polsce inteligentnej platformy Inventorum, ułatwiającej współpracę naukowo-gospodarczą.

Data i miejsce
3 grudnia 2015 r.
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 57/59,
Aula Leona Koźmińskiego
godz. 11.00

Testy użyteczności systemu (IV faza)

Prowadzona jest ostania faza testów systemu. Zaproszone osoby oceniają nowy serwis informacyjny i ogólny odbiór systemu. Wyniki testów pozwolą ocenić czy prezentowane informacje są atrakcyjne i czytelne. Za testy odpowiada Laboratorium Interaktywnych Technologii OPI PIB.

Nauka rozpędza biznes

Dr Olaf Gajl zaprezentował platformę Inventorum podczas spotkania „Nauka rozpędza biznes”. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji społecznej warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej”: „iLab – Laboratorium innowacji”. Przedstawiciele świata nauki i biznesu wspólnie szukali odpowiedzi na pytania: jak znaleźć naukowca do przeprowadzenia badań? Jakie są oczekiwania biznesu a jakie oczekiwania nauki. Jak uniknąć pułapek we wspólnych projektach?

Inventorum na konferencji IEEE SMC 2015

W dn. 9-12 października dr Jarosław Protasiewicz, kierownik projektu Inventorum, wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników. Na konferencji Dr Protasiewicz zaprezentował przedstawił pracę „Multilingual and hierarchical classification of large datasets of scientific publications” jak też rozmawiał o możliwościach współpracy międzynarodowej w zakresie systemu Inventorum. Nawiązane kontakty zostaną wykorzystane do zwieszenia zasięgu Inventorum w fazie utrzymania systemu.